Wiek XIV-XV

Cienka przeszywanica dla łucznika

Wg znalezisk wynika, że jako takiej przeszywanicy, która wskazywałaby współczesną jej formę, nie znaleziono. Sugerować można się pikowanymi/przeszywanymi doubletami, pourpointami czy jakami. Przeszywanice, które wykonuję wzorowane są na pikowanym doublecie, często spotykanym na przedstawieniach - 8 części + rękawy - typowy krój doubletowy. Wg moich informacji jest to najbardziej odpowiedni krój do tego rodzaju stroju bojowego. Cienkie przeszywanice składają się z 4 (lub na życzenie klienta więcej) warstw materiału - len, 2 warstwy wełny oraz len naszywany na wierzch.
przeszywka1 przeszywka1 przeszywka1

Wiek XIV-XV

Jaka nr 1

Jaka wzorowana na przedstawieniach okryć na zbroję z okresu XIV i XV wieku. Wykonana z wełny z lnianą podszewką. Może być zapinana na guziki, lub też może nie mieć żadnych zapięć. Na życzenie naszywamy aplikacje bądź haftujemy herby.
jaka1 jaka1
jaka1 jaka1

Wiek XIV

Jaka nr 2

Wykonana na podstawie przedstawień z XIVw. Szyta z wełny z lnianą podszewką, wiązana na bokch. Krzyże na białym tle są przkładem aplikacji. Hafty lub inne aplikacje ustalamy indywidualnie.
jaka2 jaka2
jaka2 jaka2
jaka2 jaka2

Wiek XIV

Jaka nr 3

Wykonana z wełny z lnianą podszewką. Na specjalne zamówienie doszyta biała wycinanka. Podobne przedstawienia spotkać można głównie w XIV w.
jaka3 jaka3 jaka3
jaka3
Autor: Andrzej Wiktor
jaka3
Autor: Andrzej Wiktor

Wiek XIV

Jaka narodowa

Jaka narodowa wykonana na specjalne zamówienie dla Reprezentacji Polski w walkach rycerskich 2012r.
jaka3 jaka3 jaka3

Wiek XIV

Jaka herbowa jaka na zbroję

Wykonana wg projektu klienta. Herb bazyliszek, również zaprojektowany przez zamawiającego. Romby jak i herb wykonane z aplikacji naszywanych na materiał. Wykonana z wełny, podszyta lnem.
jaka3 jaka3

Wiek XIV

Jaka herbowa jaka na zbroję

Wykonana na życzenie klienta. Herby naszywane w formie aplikacji. Wykonana z wełny z podszyciem lnianym. Zapinana na odlewane, cynowe guziki.
jaka3 jaka3
jaka3 jaka3

Wiek XIV

Jaka herbowa jaka na zbroję

Jaka na zbroję, wykonana z wełny z lnianym podszyciem. Zapinana od pasa w górę. Herb naszyty na życzenie klienta.
jaka3
P.P.H.U ARTIFEX - 2013
Szycie strojów historycznych, fantasy, tanecznych, gotyckich. Rzemiosło historyczne - kostiumy, namioty.

Rendfall